NON-STOP klíčové služby
FAB.cz
sherlock.cz
NON-STOP služby

Ochrana před vykradením

Nedivte se, až vás vykradou aneb podle čeho vybírat bezpečnostní dveře

Krádeže jsou v dnešní době stále aktuálním tématem. A jestli si myslíte, že vám stačí obyčejný zámek, tak jste na omylu. Zloději jsou čím dál víc mazanější. Jestli vám záleží na vašem majetku, tak byste neměli podceňovat jeho zabezpečení. Jedním ze způsobů je pořízení bezpečnostních dveří. Nenechte se zaskočit a řešte situaci včas! Nezapomínejte, že jde i o vaše vlastní bezpečí a klid na duši.

Pět pravidel pro správný výběr bezpečnostních dveří:

1. Bezpečnostní třída dveří

Jedno z nejdůležitějších kritérií vchodových dveří je bezpečnostní třída. Označuje výdrž jednotlivých bezpečnostních prvků při případné snaze o jejich překonání zlodějem pomocí bezpečnostní třídy 1 až 6. „U bezpečnostních dveří jsou nejvýhodnější třídy 3. a 4. Nižší třídy lze relativně jednoduše překonat za pomoci lehkého nářadí a hrubé síly. Vyšší třídy se pak u bytových domů v podstatě nepoužívají, jsou výrazně dražší a využívají se nejčastěji v bankách či armádních objektech“, říká Pavel Hiršl, bezpečnostní expert dveří SHERLOCK. Nekvalitní vstupní dveře zloděj překoná během minuty. Přesvědčete se zde.

2. Zámek

Opět je vhodné pořizovat zámek i vložku minimálně 3. bezpečnostní třídy. Výhodou bezpečnostních vložek je nemožnost jejich zkopírování. „Například pro výrobu nové cylindrické vložky ve 4. bezpečnostní třídě je zapotřebí mít bezpečnostní kartu“, dodává Pavel Hiršl. Kování, které překrývá zámek, jej chrání před útokem zvenčí. Bezpečnostní kování se od klasického liší kvalitou použité oceli a jeho montáž i demontáž je možná pouze zevnitř.

3. Rám a konstrukce dveří

Chceme-li skutečně bezpečnostní dveře, je potřeba se zajímat o jejich pevnost, konstrukci a materiál, ze kterých jsou dveře vyrobeny. Míru bezpečnosti poznáme již podle samotné váhy dveří. Dveře SHERLOCK® tvoří ocelové vnitřní výztuhy, ocelový rám a ocelová dvouplášťová konstrukce. Uvnitř dveří se nachází protipožární, tepelně a zvukově izolační výplň. Nezbytnou součástí jsou i aktivní a pasivní jistící body dveří.

4. Tepelná a zvuková izolace

Všechny bezpečnostní dveře by měly kromě protipožární ochranu garantovat i tlumení hluku a nepropustnost pachů. „Pro činžovní či panelový dům s hlučným provozem na chodbě je nejčastěji uváděna dostatečná hodnota útlumu 37dB“, doplňuje Pavel Hiršl. Těsnění dveří má zároveň zabránit i úniku tepla z vnitřních prostor.

5. Záruční a pozáruční servis

V případech, jakými jsou například ztráta klíčů či jiné problémy, zákazník určitě ocení autorizovanou servisní službu. „Havarijní servis by měl být dostupný nonstop a bez ohledu na to, v které části bydlíte. Zároveň je velmi důležitá kvalifikovanost servisního technika, který musí být schopen posoudit a vyřešit váš problém co nejefektivněji,“ upozorňuje bezpečnostní technik Pavel Hiršl. Bezpečnostní dveře se ve zkušebně testují i na počet otevření a zavření. Kvalitní bezpečnostní dveře SHERLOCK® používané v trojčlenné až čtyřčlenné stanovují životnost dveří na 20 až 30 let.

 

 

001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png010.png011.png

FAB Assa Abloy

Jsme SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY pro Liberecký kraj

SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY

Kontaktní informace

Podhorská 1800/20a 
466 01  Jablonec nad Nisou

Tel.: (+420) 602 420 782-1
Fax: (+420) 483 311 922
Mobil: (+420) 602 141 515 prodejna
Mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

TOPlist

Klíčové a trezorové centrum Hausner-Plný s.r.o. - idatabaze.czKlíče a zámky - idatabaze.cz