NON-STOP klíčové služby
FAB.cz
sherlock.cz
NON-STOP služby

Výhody originálních klíčů FAB

Rady a inspirace

Znáte výhody originálních klíčů FAB?

Určitě jste se dostali do situace, kdy jste od svého zámku potřebovali přidělat náhradní klíče. Kopii klíčů vám v dnešní době udělají pomalu na každém rohu -  v každém zámečnictví, železářství nebo obchodním centru ve vašem okolí. A stalo se vám někdy, že se váš nově vyřezaný klíč zlomil v zámku nebo že zámek nešel novým klíčem vůbec odemknout? Problémem jsou kopie klíčů vyřezané na neoriginálních polotovarech, které můžou poškodit cylindrickou vložku a poskytnout tak výhodu zlodějům, kteří si dělají zálusk na majetek za vašimi dveřmi. V následujícím článku vám poradíme, jak těmto situacím předcházet a na co si při pořizování kopií klíčů dávat pozor. 

Na co si dávat pozor?

_DSC0276 kopie1. Na šířce záleží

Univerzální polotovary klíčů mají pasovat do různých typů vložek a visacích zámků, proto je jejich výrobci dělají tenčí, než jsou klíče, které zákazník zakoupil k původní vložce. Díky minimální šířce jsou klíče křehké, mají tendenci se více lámat a někdy se díky své šířce v zámku zasekávají a pořádně do vložky nepasují. Důležité pravidlo tedy zní - na šířce záleží a při koupi originálního klíče s logem FAB máte jistotu, že klíč je určený pro váš zámek FAB a má proto odpovídající parametry.

2. Zlomený klíč a pohotovostní výjezd zámečníka

Zlomit klíč v zámku je otázka okamžiku, odstranit následky většinou trvá pár hodin a ve většině případů to vyžaduje zásah odborníka. Pohotovostní výjezd zámečníka vás pak vyjde v lepším případě na několik set, jindy na několik tisíc korun. Originální klíče a polotovary FAB jsou vyrobeny z kvalitní mosazi s vysokým podílem olova, kdežto u jejich kopie je slitina ochuzená nebo je přímo vyrobena z oceli, která je tvrdá a poškozuje vložku. Nekvalitní materiál se rychleji opotřebovává a zlomit takový klíč v zámku není problém ani pro nejmenší děti.

3. Nepřipravte se zbytečně o záruku

V okamžiku, kdy použijete klíče vyřezané na neoriginálním polotovaru, ztrácíte nárok na záruku. V případě reklamace se pak svých práv budete dovolávat marně.  Proto u svých zámečníků požadujte originál!

4. Nedávejte příležitost zlodějům

Neoriginální klíč může někdy nadělat pěknou neplechu, i když to není na první pohled vidět. Klíč vyřezaný na neoriginálním polotovaru odemyká a zamyká, stejně jako klíč s logem FAB, ale při každém odemknutí a zamknutí se poškozuje vnitřní mechanismus cylindrické vložky. Neoriginální klíče obrušují vnitřní stavítka a bubínek a takto poškozená vložka nepředstavuje pro zloděje žádnou velkou překážku. Chraňte se používáním originálních klíčů.  

5. Originál je jen jeden003_KLIC_2000_11250  

A jak tedy poznáte originální polotovar? Originální polotovar klíče FAB  lehce rozlišíte od ostatních díky jedinečnému logu FAB. Díky tomuto logu máte jistotu, že klíč opravdu pasuje do vaší vložky a předcházíte nechtěným problémům. Při pořizování kopie klíče proto zvažte, kde si klíč nechat vyřezat. Ne v každém zámečnictví mají originální polotovary, ale jistotu pořízení originálních klíčů FAB máte u všech Servisních partnerů a Servisních center FAB. 

001.png002.png003.png004.png005.png006.png007.png008.png009.png010.png011.png

FAB Assa Abloy

Jsme SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY pro Liberecký kraj

SERVISNÍ PARNER FAB ASSA ABLOY

Kontaktní informace

Podhorská 1800/20a 
466 01  Jablonec nad Nisou

Tel.: (+420) 602 420 782-1
Fax: (+420) 483 311 922
Mobil: (+420) 602 141 515 prodejna
Mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  
      Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 

TOPlist

Klíčové a trezorové centrum Hausner-Plný s.r.o. - idatabaze.czKlíče a zámky - idatabaze.cz